BIOHENGE TOTAL PARENTERAL NUTRİSYON DOLUM SİSTEMİ

image9

Total Parenteral Nutrisyon Sistemi (TPN) Nedir?

  

   TPN hazırlama sistemleri, yenidoğan yoğun bakımlarındaki prematüre bebeklere veya damar yoluyla beslenen yetişkinlere günlük olarak verilecek ilaçları doktoru tarafından hastaya özel yazılan orderlere göre hazırlayan sistemlerdir.    

image10

TPN Dolum Cihazı

 Dolum cihazı birbirinden ayrı 20 kanalı kontrol ederek kanallardan istenilen miktarda sıvı çekebilen ve kendinden bağımsız olarak doğruluğunu kontrol eden sistem bütünüdür.    

image11

Order Hazırlama Yazılımı

  

  Order hazırlama yazılımı doktorların elle hesaplayarak hazırladıkları TPN orderlerini dijital ortamda hazırlamalarına olanak sağlayan bir bilgisayar programıdır. Hekimler order hazırlarken hastanın gün, kilo değişimi ve geçmiş orderlerini referans alırlar. Program, order hazırlanacak olan hastaların yaşı ve aktüel kilosunu göz önüne alarak Türk Neonatoloji Derneği’nin hazırlamış olduğu total parenteral beslenme rehberlerine göre öneriler sunmaktadır. Doktorlar geçmiş orderlerde verilen solüsyon miktarlarını ve hastaların kilo değerlerini grafiksel olarak görebilmektedir. Ayrıca program geriye dönük yapılan tüm işlemleri kayıt altında tutup ihtiyaç duyulduğunda inceleme imkânı da sunmaktadır.   

Dolum Yazılımı

image12

  

 Dolum yazılımı bir barkod okuyucu ile birlikte çalışmaktadır. Yazılımın ana ekranında her bir kanalı temsil eden butonlar bulunmaktadır. Bu butonlar ve barkod okuyucu aracılığıyla yazılıma solüsyonlar tanıtılabilmektedir. Kanallar üzerindeki barkodlar ile kanala takılan solüsyonların barkodları arka arkaya okutulduğundan hata oranı en aza indirilmiştir. Kanallara solüsyon tanıtma işlemi sona erdiğinde order hazırlama yazılımında hazırlanan ve kaydedilen bir orderin barkodu okutulur. Okutulan barkodu dolum yazılımı tanıyarak kanala takılı olan solüsyonlardan ne kadar çekilmesi gerektiğini kullanıcıya gösterir. Kullanıcı bu ekranı onayladığında yazılım gereken tüm solüsyonların takılı olup olmadığını ve takılan solüsyonların içerisinde kalan sıvı miktarının karışımı hazırlamak için yeterli olup olmadığını kontrol eder. Tüm şartlar uygunsa dolum cihazına gerekli bilgileri göndererek dolum işlemini başlatır. Dolum esnasında kullanıcı yazılımın ana ekranından yapılan işlemleri grafiksel olarak izleyebilmektedir. Aynı zamanda her bir kanaldan sıvı çekildikten sonra volumetrik olarak yapılan dolumu programdan bağımsız bir hassas terazinin gönderdiği ağırlık verisiyle karşılaştırarak işlemin doğruluğunu gravimetrik olarak kontrol etmektedir.      

Temiz Oda

image13

 

Ürün koruma özelliği maksimum seviyede olan Modüler Temiz Oda Üniteleri 'Temiz Oda', 'Antre Odası' ve 'Kontrol Ünitesi' bölümlerinden oluşmaktadır. Dış ortam/Antre Odası-Temiz Oda arasında malzeme giriş ve çıkışı için kullanılan 2 adet Pass-box mevcuttur. Her iki bölüm de pozitif hava basınçlıdır ve temizlik sınıfı ISO-7 (Class 10.000)'dir. Elektronik kontrol sistemi ile kapı açılmalarında dışarıdan içeriye hava akım yönlenmesi olmamakta ve temiz ortamlar sürekli korunmaktadır.  

 

Kolay kontrol ve bakım:

  • Bağımsız oda havalandırma sistemi
  • Gelişmiş mikroişlemcili otomasyon
  • Temizliği kolay kenar/köşe bağlantıları

Maksimum tasarruf:

  • Modüler  hızlı kurulum
  • Kolay demontaj ve montaj
  • Validasyon garantisi
  • Yüksek enerji tasarrufu .